dawać czadu…

Widzieliście „Kostkę Przeznaczenia” („Pick of Destiny”)? Świetny film. Tenacious D rządzą 😀

Ale cóż ja chciałem… Jest taka scena – chłopaki, czyli Jack Black i Kyle Gass, ukradli z muzeum Kostkę Przeznaczenia, artefakt, który miał im umożliwić granie rocka ponad swoje możliwości, a co za tym idzie, zwycięstwo w pewnym konkursie. Kostka jednak łamie się i chłopaki lamentują, że nie wygrają konkursu i nie będzie ich stać na czynsz. Wtedy wkracza konferansjer, który w tonie pocieszenia tłumaczy chłopakom istotną życiową prawdę, podnosząc ich tym samym na duchu:

– Chłopaki, posiadanie diabelskiej kostki do gry nie polepszy wcale waszego rocka. Bo Szatana nie ma w jakiejś kostce. On jest w nas samych. Tutaj. W waszych sercach. To on sprawia, że nie chce się nam iść do pracy, ćwiczyć albo mówić prawdy. To on sprawia, że chcemy imprezować i uprawiać seks ze sobą całą noc. To taki wewnętrzny głos, który mówi: „Pierdol się” ludziom, których nienawidzicie.

Po prostu umarłem, jak to usłyszałem 🙂

Chłopaki dzięki tej przemowie zbierają się w sobie i idą dać czadu. Też bym dał. W końcu Szatana ma się w sercu, a nie w jakichś magicznych przedmiotach. I tylko to się liczy 😉

Tags: , , , , , ,

7 komentarzy to “dawać czadu…”

 1. frostbite pisze:

  A propos slynnego kawalka ‚Tenacious D’;) Tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=IW8VEF0cP_M zobaczyc mozna polski cover wykonany live na konwencie ‚Bialy Kruk 2007’.

 2. orkan pisze:

  Dobre 😀

 3. tequilla pisze:

  Niezły tekst z tym Szatanem 🙂 aż dziw, że go cenzura nie wyłapała, chyba fantastyki nie tykają…

 4. Mad pisze:

  Ale numer, jak ja ich dawno nie słyszałem. 😀 Dzięki za przypomnienie. 😀

 5. Freya pisze:

  „It was a pick! of destiny…”
  let’s rock! \m/(^_^)\m/ 😉
  Tenacious D wogóle wymiatają 🙂
  nigdy nie zapomnę widoku moich kumpli na niejednej imprezie wydzierających „Tribute” 😀

 6. Mara pisze:

  Mnie zabiły kutasopompki i sposób wyłączenia alarmu w muzeum:-) Ale i tak uważam, że Szatan grał lepiej 🙂